A milliomos elme titkai (T. Harv Eker)



A legtöbb ember nem tudatos. Csak gürcöl, és felszínesen gondolkozik - csak arra alapoz, amit lát. Kizárólag a látható világban él.

A föld fölötti termés annak köszönhető, ami a föld alatt van. A látható a láthatatlanból ered. Előbb a gyökereket kell megváltoztatnunk ahhoz, hogy megváltoztassuk a gyümölcsöt. Ha meg akarjuk változtatni a láthatót, először a láthatatlant kell megváltoztatnunk.

Az igazi probléma nem oldható meg a fizikai valóságban; csak a szellemi, érzelmi és lelki világban.
A pénz, a gazdagság, az egészség, a betegség, a testsúly mind eredmény. Okok és okozatok világában élünk.

A külvilág csak a belső világunk tükröződése. Ha a külvilágban nem jól mennek a dolgaink, az csak azért van, mert a belső világunkban is így van. Ilyen egyszerű ez.

Pénzügyi modellünk a pénzzel kapcsolatos gondolataink, érzéseink és tetteink kombinációjából tevődik össze.

A változtatás első eleme a tudatosság. Nem változtathatunk meg valamit, ha nem tudunk a létezéséről.
A változtatás második eleme a megértés. Azzal, hogy felismerjük, honnan származik "gondolkodásmódunk", rájövünk, hogy rajtunk kívül kell keresnünk az eredetét.
A változtatás harmadik eleme az elhatárolódás. Amint felismertük, hogy a gondolkodásmódunk nem mi vagyunk, elhatárolhatjuk magunkat tőle, és eldönthetjük, hogy a továbbiakban ragaszkodunk-e hozzá, vagy feladjuk - annak alapján, hogy kik vagyunk jelenleg, és kikké akarunk válni a jövőben.

Mi lesz a jutalmunk, ha a nehéz időkre tesszük félre a pénzt? Nehéz idők!! Ahelyett, hogy a nehéz időkre spórolnál, spórolj a boldog időkre, vagy arra az időre, amikor eléred az anyagi függetlenséget!

A biztonság és a félelem hajtóereje ugyanaz. A biztonságkeresés a bizonytalanságból fakad, ami félelmen alapul.

Nem a pénz a probléma gyökere, hanem a félelem. Tovább súlyosbítja a helyzetet, hogy a félelem nem egyszerűen probléma, hanem szokás. Ennél fogva a több pénz csak megváltoztatja a félelmünket. Amikor szegények voltunk, valószínűleg attól féltünk, hogy sosem lesz pénzünk, vagy sosem lesz belőle elég. Amint van pénzünk, a félelmünk általában átalakul: "Mi lesz, ha elveszítem?" Amíg le nem ásunk a probléma gyökeréig, és meg nem szüntetjük a félelmet, a világ összes pénze sem segít.

Azoknak, akiket a bizonyítás vágya hajt, semennyi pénz nem elég, hogy enyhítse az abból fakadó belső fájdalmat, hogy az életükben semmi és senki nem "elég jó". A világ összes pénze és semmi más sem lesz soha elég azoknak, akik kevésnek érzik magukat.

Figyeljük magunkat! Váljunk tudatossá, figyeljük meg gondolatainkat, félelmeinket, hiedelmeinket, szokásainkat, tetteinket, sőt, a tettek hiányát is!

Sokan azt hiszik, a döntéseik alapján élik az életüket. Időnk nagy részét robotként éljük, önkéntelenül cselekszünk, múltbeli programjaink és régi szokásaink vezérelnek. Itt lép be a tudatosság, ami azt jelenti, hogy megfigyeljük a gondolatainkat és a cselekedeteinket, hogy igazi döntések szerint éljük az életünket, amelyeket az adott pillanatban hozunk, és ne a múltbeli programjaink érvényesüljenek.

Tudatosan dönthetünk úgy, hogy elengedjük bármely hiedelmünket vagy létezési módunkat, amely hátrányosan befolyásolja vagyoni helyzetünket, és másikat választunk helyette.

Semmilyen gondolat nem él a fejünkben következmények nélkül. Minden gondolatunk vagy befektetés, vagy költség. Vagy a boldogság és a siker felé visz minket, vagy eltávolít ezektől.

Rendkívül fontos, hogy okosan válasszuk meg a gondolatainkat és a hiedelmeinket.

Ha az elménkben olyan információt tárolunk, amely nem támogatja az anyagi sikert, csak ez alapján dönthetünk. Ezek a döntések természetesek, automatikusak, és tökéletesen értelmesnek tűnnek számunkra. Végül azonban, anyagi kudarchoz vezetnek, vagy a legjobb esetben közepes eredményhez. Ezzel szemben, ha olyan információt tárolunk az agyunkban, ami támogatja az anyagi sikert, természetesen és automatikusan sikerre vivő döntéseket hozunk.

Aki gazdagságot akar, annak mindenképpen hinnie kell benne, hogy ő maga alakítja a sorsát, különösen a pénzügyeit. Aki ebben nem hisz, automatikusan abban a hitben él, hogy alig van némi beleszólása élete alakulásába, ezért nemigen befolyásolhatja anyagi sikereit.

Hinnünk kell benne, hogy magunk vagyunk felelősek a sikereinkért, mint ahogyan a középszerűségünkért és azért is, ha küszködnünk kell a pénzért és a sikerért. Tudatosan vagy tudat alatt, de mindenképpen mi intézzük a dolgainkat.

Az áldozatok általában a másokra mutogatást űzik mesterfokon, ha arra kerül a szó, miért nem gazdagok. A lényeg, hogy minél több személyt, illetve körülményt tegyenek felelőssé nyomorúságukért anélkül, hogy magukba néznének. Az áldozatok okolják a gazdaságot, a kormányt, a tőzsdét, a brókerüket, a vállalkozásuk típusát, a munkaadójukat, az alkalmazottaikat, a főnöküket, a vezetőséget, a feletteseiket és a beosztottaikat, az ügyfélszolgálatot, a szállítmányozási osztályt, az üzlettársukat, a házastársukat, Istent, no meg természetesen a szüleiket. Mindig akad valaki, akire rá lehet kenni a felelősséget. A baj az, hogy mindig másra mutogatnak, csak magukra nem.

Egyetlen gazdag ember sem hiszi, hogy a pénz nem fontos. Soha nem lesz pénzed mindaddig, amíg ki nem irtod ezt a hátrányos tételt a pénzügyi gondolati modelledből.

A siránkozás az, ami a legtöbbet árt az egészségünknek és a vagyoni helyzetünknek. A legeslegtöbbet! "Amire figyelsz, az megnő." Amikor panaszkodunk, mire koncentrálunk: arra, ami jó az életünkben, vagy arra, ami rossz? Amire figyelünk, az megnő; ennélfogva többet kapunk a rosszból. Amikor siránkozunk, valójában a nyomorúságot vonzzuk be az életünkbe.

Észrevetted már, hogy a panaszkodóknak általában nehéz az életük? Úgy tűnik, minden elromlik körülöttük, ami elromolhat. Semmi esetre se engedj közel magadhoz panaszkodókat!

Egyáltalán ne panaszkodj a következő héten - nem csak hangos szóval, de gondolatban sem! Teljes hét napig ki kell bírnod. Miért? Mert az első néhány napban még elérhet némi szerencsétlenség, ami megmaradt a korábbi panaszokból.
Csodálatossá válik az életed, ha nem koncentrálsz többé a panaszaidra, - s így nem vonzzák be többé a szerencsétlenséget az életedbe. Ha eddig rendszeresen panaszkodtál, nem számíthatsz gyors sikerre.

Mások hibáztatása, az önigazolás és a siránkozás olyan, mint a drogok. Csak a stresszt csökkentik. Megszüntetik a kudarc miatti stresszt.

Minden egyes alkalommal, amikor másokat hibáztatsz, önigazolást keresel vagy panaszkodsz, a saját pénzügyi torkodat vágod el.

Életed minden mozzanatát önmagad idézed elő, azt is, ami hiányzik belőle.

A szegények önvédelemből játsszák a pénz játszmáját, nem támadó jelleggel. Ha bármilyen sportban vagy játékban pusztán védekeznél, mennyi esélyed lenne a nyerésre? Igen csekély, vagy semennyi. Mégis sokan így játsszák a pénzről szóló játékot. Elsősorban a fennmaradás és a biztonság mozgatja őket, nem az, hogy meggazdagodjanak, vagy bőségben éljenek. Mi a te célod? Mit akarsz elérni? Mi a valódi szándékod?

Az igazán gazdag embereket az vezérli, hogy nagy vagyont halmozzanak fel, és bőségben éljenek. Nem csak némi pénzt akarnak, hanem sok pénzt. Mi ezzel szemben a szegények nagy célja? Legyen elég pénzük arra, hogy kifizessék a számláikat, méghozzá időben. Ha valakit az a cél vezérel, hogy elég pénze legyen a számlái kiegyenlítésére, akkor pontosan annyi lesz neki - éppen annyi, hogy ki tudja fizetni a számláit, egy fillérrel sem több.

A legtöbben nem igazán akarnak gazdagok lenni. Miért? Mert a tudatalattijukban ott lapul egy csomó negatív tétel a gazdagságról, melyek miatt úgy vélik, a gazdagsággal valami nincs rendjén.

Mindenkinek van egy gazdagságról szóló aktája elméje irattárában. Ez tartalmazza személyes hiedelmeinket arra vonatkozóan, miért lenne nagyszerű gazdagnak lenni. Ugyanakkor sokaknál ez az akta arról is információval szolgál, miért nem lenne nagyszerű gazdagnak lenni.

A világmindenség olyan, mint egy nagy, megrendeléseket teljesítő központ. Folyamatosan szállít nekünk embereket, eseményeket és dolgokat. Alapvető hiedelmeinknek megfelelő, energikus üzeneteket küldözgetünk a világegyetemnek, és az teljesíti "megrendeléseinket". A vonzás törvénye érvényesül.

A gazdagok lehetőségeket látnak, a szegények akadályokat. A gazdagok a lehetséges fejlődést látják, a szegények a lehetséges veszteséget. A gazdagok a nyereségre koncentrálnak, a szegények a kockázatra. A szegények döntéseit a félelem motiválja.
A gazdagok bíznak a képességeikben, bíznak a kreativitásukban és bíznak abban, hogy ha mégis beütne a ménkű, majd találnak másik megoldást.
A gazdagok arra összpontosítanak, amit el akarnak érni, míg a szegények arra, hogy mit nem akarnak. "Amire figyelsz, az megnő." Mivel a gazdagok mindenben a lehetőségre figyelnek, hemzsegnek körülöttük a lehetőségek. A szegények mindenütt akadályokba ütköznek, mert folyton az akadályokra figyelnek, így nekik az okozza a legnagyobb gondot, hogyan birkózzanak meg a sok-sok akadállyal, amelyek mindenfelé ott tornyosulnak körülöttük.

Azt találjuk az életben, amire a figyelmünket fordítjuk. Ha a lehetőségekre figyelünk, azokat látjuk meg. Ha az akadályokra figyelünk, azokat vesszük észre. Ne tévesszük szem elől a célt, és folyton afelé haladjunk. Időnket és energiánkat fordítsuk arra, hogy elérjük, amit akarunk. Ha akadályokba ütközünk, birkózzunk meg velük, azután gyorsan összpontosítsunk újra a célunkra.

Gyakorold a derűlátást! Ha bármiről azt hallod, hogy probléma vagy akadály, azonnal keretezd át úgy, hogy lehetőség váljon belőle.

Arra összpontosíts, amid van, ne arra, amid nincs!!!!!!!!

A szegények gyakran elítélik, bírálják, kigúnyolják mások sikereit, és igyekeznek lerántani a sikeres embereket a maguk szintjére.

Sokkal nehezebb pozitív hozzáállást tanúsítani és tudatosnak maradni olyan emberek és körülmények között, akik és amelyek negatívak. De meg kell próbálni. Ahogyan az acél megedződik a tűzben, úgy te is gyorsabban és többet fejlődsz, ha hű maradsz az értékeidhez, mialatt mások a környezetedben kétségek közt vergődnek, netán még meg is vetnek téged.

Minden csak azzal a jelentéssel bír, amellyel felruházzuk.

Gyakorold mostantól kezdve, miként keretezheted át mások negatív hozzáállását mintegy emlékeztetőül arra, hogy milyen ne legyél. Minél negatívabban viselkednek mások, annál jobban rögzül benned, hogy milyen csúnya ez a viselkedés. Tisztázd magadban, és ne ítélkezz felettük. Ha ugyanis ítélkezel, kritizálod, becsmérled őket a viselkedésükért, semmivel sem vagy jobb náluk.

Ölelgetnél valakit, akiről tudod, hogy kanyarós? A negatív gondolkodás olyan, mint az elme kanyarója. Nem viszket, de elégedetlenséget okoz; nem vakarózunk tőle, de nyomaszt; irritáció helyett frusztrációt tapasztalunk.

Ne hagyd, hogy megtévesszen a látszat! A külvilág pusztán belső világunk tükörképe. Ha tartós változást szeretnél elérni, mától ne a problémáid nagyságával foglalkozz, hanem a saját személyiséged nagyságával!

Csak tőlünk függ, mennyire tartjuk magunkat értékesnek. Mindennek csak az a jelentése, amivel felruházzuk.

Egyes egyedül mi magunk határozzuk meg, hogy értékesek vagy értéktelenek vagyunk-e. Ha értékesnek tartjuk magunkat, értékesek vagyunk.; ha értéktelennek, akkor értéktelenek. Mindenképpen belesimulunk a történetünkbe.

Mindnyájan a szokások rabjai vagyunk, ezért tudatosan gyakorolnunk kell, hogy elfogadjuk az élettől a legjobbat.

Pénzkezelési rendszer kulcseleme: játékbankszámla nyitása, amelyről egy adott összeget csupa olyasmire költünk, amivel kényeztetjük, és amitől kitüntetettnek érezzük magunkat.

Lelkesen ünnepelj meg bármilyen pénzt, amit csak kapsz! "Pénzmágnes vagyok! Köszönöm!" A világmindenség kész támogatni. Ha rendszeresen kijelented, hogy pénzmágnes vagy, és főleg, ha még bizonyítékod is van rá, az univerzum helyben hagyja, és még több pénzt küld.

A gazdagok abban hisznek, hogy megkaphatják az egész tortát, és meg is ehetik.

Tudatosítsd magadban, hogy a pénz körforgásával mindenki életéhez hozzáteszel valamit! Amikor pénzt adsz ki, mindig mondd magadnak: "Ez a pénz több száz ember kezén megfordul majd, és mindnyájuknak értéket teremt!"

Nyiss egy külön bankszámlát Anyagi Függetlenség Számla néven. Fizesd be rá minden adózás utáni jövedelmed 10 százalékát. Ezt a pénzt kizárólag befektetési célra használd, illetve arra, hogy passzív jövedelemhez juss.

Nem számít, hogy jelenleg nagy vagyonod van, vagy szinte semmid. Csak az számít, hogy azonnal kezdd el kezelni a pénzedet, és meg fogsz döbbenni, milyen hamar fog sokasodni.

Az Anyagi Függetlenség Számla mellett otthonodban nevezz ki egy Anyagi Függetlenség dobozt, és naponta tegyél bele pénzt. Ez lehet 10 dollár, 5 dollár, 1 dollár, vagy a megmaradt apród. Nem az összeg számít, hanem a szokás. A lényeg megint az, hogy nap mint nap szentelj figyelmet a célodnak, az anyagi függetlenség elérésének.

Vagy mi uraljuk a pénzünket, vagy az ural minket.

Döntsd el, hogy mostantól fogva nem a gondolataid irányítanak, hanem te irányítod a gondolataidat!

Velünk született képesség, hogy bármikor törölhetünk minden olyan gondolatot, amely nem támogat minket. Ugyanakkor bármikor előtérbe helyezhetünk erőt adó gondolatokat is, egyszerűen azáltal, hogy koncentrálunk rájuk. Irányíthatjuk az elménket.




MEGERŐSÍTÉSEK:
Belső világom teremti külső világomat.

Amit a pénzről hallottam, nem feltétlenül igaz. Úgy döntök, hogy új gondolkodásmódot választok, amely támogatja a boldogságomat és a sikerességemet.

Amit eddig lemásoltam a pénzzel kapcsolatos viselkedésről, az mások módszere. Én a saját utamat követem.

Elengedem korábbi hátrányos pénzügyi modellemet, és új, gazdag jövőt teremtek.

Elhatározom, hogy úgy gondolkozom és cselekszem, ahogyan a gazdagok, és akkor a gazdagok eredményeit fogom elérni.

Figyelek a gondolataimra, és csak azokkal foglalkozom, amelyek erőt adnak.

Az akadályok helyett a lehetőségekre figyelek.

Nagyobb vagyok bármely problémánál. Bármilyen problémával megbirkózom.

Világmindenség! Ha valaki felé valami nagyszerű dolog közelít, és nem akarja elfogadni, küldd el nekem! Én nyitott vagyok, és készen állok rá, hogy elfogadjam minden áldásodat. Köszönöm.

Elkötelezem magam, hogy szakadatlanul tanulok és fejlődöm.